آبپاش بارانی پلیمری و حالش خوش کشاورزان !

اسپری یا آبپاش, یک سیستم آبیاری برنامه‌ریزی‌شده که در آن آب با استفاده از لوله‌های سوراخ‌دار یا نازل‌هایی که تحت فشار کار می‌کنند به‌گونه‌ای اعمال می‌شود که یک الگوی پاشش تشکیل شود.

زیرآب, استفاده از آبپاش چند کاره آبیاری در زیر سطح زمین یا با بالا بردن سطح آب در داخل یا نزدیک منطقه ریشه یا با استفاده از یک سیستم لوله سوراخ دار یا متخلخل مدفون که مستقیماً به منطقه ریشه تخلیه می شود.

موج سیل, سیل سنتی فقط شامل رها کردن آب در یک مزرعه بود. در استفاده از سیلاب، آب در فواصل از پیش تعیین شده رها می شود که باعث کاهش رواناب ناخواسته می شود.

در اینجا مواردی وجود دارد که کشاورزان برای کارایی بیشتر انجام می دهند:

تسطیح مزارع, آبیاری غرقابی از نیروی جاذبه برای انتقال آب استفاده می کند و از آنجایی که آب در سراشیبی جریان دارد، بخشی از مزرعه را که روی تپه است، حتی یک تپه کوچک، از دست می دهد. کشاورزان از تجهیزات تسطیح استفاده می کنند که برخی از آنها توسط پرتو لیزر هدایت می شوند تا قبل از کاشت یک مزرعه را صاف کنند. این اجازه می دهد تا آب به طور یکنواخت در سراسر مزارع جریان یابد. (در واقع از این روش تسطیح زمین برای ساخت زمین های تخت تنیس نیز استفاده می شود).
جذب و استفاده مجدد از رواناب: مقدار زیادی از آب آبیاری سیلابی هدر می رود زیرا از لبه ها و پشت مزارع خارج می شود. کشاورزان می‌توانند رواناب را در استخرها جمع‌آوری کنند و آن را به سمت جلوی مزرعه پمپ کنند، جایی که برای سیکل بعدی آبیاری مجدداً استفاده می‌شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.