ایده های جذاب دکوراسیون داخلی با آجر نسوز عایق را تجربه کنید!

فرآیندی برای ساخت آجر نسوز عایق حرارتی از موادی حاوی سنگدانه نسوز، چسب معدنی و پلی استایرن فوم دانه ای به عنوان عامل ایجاد منافذ که در آن مقدار کمی سیمان آلومینیا با محتوای آلومینا بین 8 تا 75 درصد اضافه می شود.

وزن و مقدار کمی رزین مالئیک استایرن محلول در آب ساخته می شود.

این افزودن مخلوط را سخت می کند تا یک استحکام سبز اولیه ایجاد کند که به آجرها اجازه می دهد به سرعت قالب گیری شوند.

ترجیحاً مقدار سیمان آلومینا از 1 تا 3 قسمت وزنی سنگدانه و بایندر و مقدار رزین مالئیک استایرن محلول در آب از 0.1 تا 0.3 قسمت وزنی سنگدانه و بایندر باشد.

این اختراع به فرآیندی برای ساخت آجرهای نسوز عایق حرارتی و به ویژه آجرهای نسوز سبک و عایق حرارتی مربوط می شود.

آجرهای نسوز عایق حرارتی معمولاً با یک روش تولید عمومی ساخته می‌شوند که در آن یک خاک نسوز به سنگدانه‌های بسیار نسوز مانند آلومینا، آلومینا سیلیس، اسید سیلیسیک، منیزیم یا زیرکونیا، و به مواد قابل احتراق دانه‌ای مانند خرده‌های چوب اضافه می‌شود.

آجر

فوم پلی استایرن یا کک. آب کافی به مخلوط اضافه می‌شود تا بتوان آن را قالب‌گیری کرد و سپس مخلوط را ورز داده یا مخلوط می‌کنند و اکسترود، فشرده یا به صورت آجر ریخته می‌شوند.

سپس آجرهای ریخته گری شده خشک شده و در صورت نیاز پخته می شوند.

همچنین تولید منافذ در آجرها با استفاده از نفتالین که در آن حباب یا کف ایجاد و اضافه می شود و در آن از سنگدانه نسوز سبک یا خاک دیاتومه طبیعی استفاده می شود، شناخته شده است.

با این حال، این روش های تولید هم مزایا و هم معایب دارند.

خواص مورد نیاز آجرهای نسوز عایق حرارتی این است که باید رسانایی حرارتی پایین، وزن مخصوص حجمی پایین، نسبت وزن مخصوص حجیم به وزن بالا و توانایی تحمل دمای استفاده بالا را داشته باشند.

اگر شکل، توزیع و اندازه منافذ، درجه تف جوشی و ترکیب شیمیایی یکسان باشد، هر چه وزن مخصوص فله کمتر باشد، هدایت حرارتی آجر کمتر است.

علاوه بر این، آنها باید انقباض و تغییر شکل کمی در مراحل قالب‌گیری، خشک کردن و پختن داشته باشند، مواد قابل احتراق به‌عنوان عامل منافذسازی باید به آرامی بسوزند و سرعت تولید آنها بالا باشد.

با این حال، تناقضات زیادی بین این الزامات وجود دارد و ویژگی‌های روش‌های ساخت به این معنی است که هنوز روش کاملاً رضایت‌بخشی به دست نیامده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.