قیمت عمده عصاره گلاب درجه یک

گلاب مایعی معطر است که از تقطیر گل محمدی حاصل می شود. گل محمدی را در فصل بهار می چینند و از آن برای تهیه گلاب استفاده می کنند. عصاره گلاب، علاوه بر بوی بسیار خوشی که دارد، دارای خواص دارویی و درمانی بسیار زیادی نیز می باشد. قیمت عصاره گلاب را بر اساس درصدهای اسانس گل محمدی که در آن به کار رفته است، تعیین می کنند. بدین معنا که در عصاره گلاب درجه‌یک، گل بیشتری به کار رفته است، بنابراین مرغوب تر است و به طبع از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشد.

قیمت عمده عصاره گلاب درجه یک

آشنایی با نحوه تولید عصاره گلاب درجه یک

آشنایی با نحوه تولید عصاره گلاب درجه یک از قدیم الایام شهر کاشان، به شهر گلاب مشهور بوده است که هر ساله در فصل بهار، مراسم گلاب گیری در آن به صورت گسترده انجام می شود. گلاب در واقع همان عصاره گل محمدی می باشد که از قدیم، مورد استفاده ایرانی ها بوده است. تولید کنندگان برای به دست آوردن گلاب از گل محمدی، از روش سنتی یا صنعتی استفاده می کنند. وقتی از عصاره گلاب درجه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یک صحبت می شود، منظور گلابی است که به روش سنتی تهیه شده است و اسانس یا درصد بالایی دارد. به دلیل عطر و طعم بی نظیر و کیفیت بالایی که دارد، چنین گلابی را بدون اغراق می توان بهترین گلاب موجود در بازار دانست.

برای تهیه عصاره گلاب به روش سنتی، از دیگ های مسی استفاده می شود و با استفاده از تقطیر، عصاره گلاب را می گیرند. این کار کمی زمان بر است ولی گلابی که از آن به دست می آید، بسیار غلیظ، مرغوب و معطر می باشد. اما در روش صنعتی، از دستگاه ها و ماشین آلات خاصی برای انجام این کار استفاده می کنند، سپس آن را پاستوریزه و صاف می کنند و طبق اصول بهداشتی، داخل بطری ها می ریزند. همچنین گلاب هایی که به روش صنعتی تولید می شوند، دارای علامت استاندارد هستند.

صادر کنندگان عصاره گلاب درجه یک

صادر کنندگان عصاره گلاب درجه یک همانطور که ذکر کردیم، کاشان از بزرگترین تولیدکنندگان گلاب، نه تنها در ایران، بلکه در سطح جهان می باشد. به دلیل عطر و طعم بی نظیر گلاب کاشان و کیفیت بالای آن، همواره تقاضا از سوی کشورهای دیگر برای صادرات عصاره گلاب درجه یک وجود داشته است. ایران نیز با تولید عصاره گلاب درجه‌یک و مرغوب، توانسته مشتریان خود را راضی نگهدارد و علاوه بر تولید گلاب برای داخل کشور، بازارهای خارجی را نیز حفظ کند. هرساله با توجه به میزان تولید و عرضه گلاب در داخل کشور، بخش عظیمی از آن به کشورهای دیگر صادر می شود که اتفاقا طرفداران زیادی نیز دارد. این کار علاوه بر اشتغال زایی در داخل کشور، باعث ارزآوری و رشد اقتصادی کشور نیز می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.