مراکز تولید عصاره گل محمدی

گل محمدی جزوی از گونه ی گل رز میباشد. این گل از زمان قدیم مورد استفاده ی مردم قرار گرفته است. محل پیدایش گل محمدی ایران بوده است و در استان های کاشان، کرمانشاه، خراسان رضوی و فارس تولید می شود که در میان آنها کاشان بزرگترین محل کشت و پرورش این گل و تولید محصولات آن میباشد.

امروزه علاوه بر تولید عرق نعنا کاسنی، از گل برگ های این گل عصاره میگیرند که از هر ۴ تن گل محمدی یک لیتر اسانس خارج میشود. عصاره گل محمدی خواص فراوانی دارد که عبارت است از:ضد افسردگی و استرس، نشاط آور، تقویت قلب، درمان ناتوانی جنسی، درمان یبوست.

مراکز تولید عصاره گل محمدی

عصاره گل محمدی مفید برای حفظ سلامت پوست

عصاره گل محمدی مفید برای حفظ سلامت پوست عصاره گل محمدی دارای مقدار فراوانی از آنتی اکسیدان، سلنیوم، منیزیم، منگنز و ویتامین های A B C است. آنتی اکسیدان موجود در این عصاره برای پوست نتیجه شگفت انگیزی دارد و استفاده مرتب از آن باعث مرطوب شدن پوست، کاهش چروک های صورت، از بین رفتن رفتن التهاب پوست های حساس، از بین رفتن جوش و جای آن و محافظت در برابر اشعه های مضر پوست می شود.

از این عصاره برای پاک کردن آرایش و آلودگی های پوست نیز می توان استفاده کرد.

بازار فروش عصاره گل محمدی

بازار فروش عصاره گل محمدی ایران بیشترین کشت گل محمدی را دارد. اسانس گل محمدی درجه خلوص زیادی دارد به همین دلیل در بازار جهانی قیمت بالایی دارد. تولیدکنندگان کشورهای خارجی مثل فرانسه، کاندا، ایتالیا به علت استفاده از این اسانس برای عطر و ادکلن، بیشترین تقاضا برای خرید را دارند.

در سال گذشته ایران رتبه نخست را در صادرات اسانس این گل به دست آورد. هرساله شاهد افزایش تولید این گل نسبت به سال گذشته خواهیم بود. اگر به دید اقتصادی به تولید این گیاه نگاه کنیم، اگر کمترین تولید را که ۳تن در هکتار است در نظر بگیریم، با قیمت هر کیلو ۲۰ هزار تومن، در آمد بدست آمده از یکه هکتار ۶۰ میلیون تومان میشود بنابر این تولید این گیاه از نظر اقتصادی و سود دهی نسبت به گیاهان دیگر عالی می باشد.

برای خرید عصاره گل محمدی به چند نکته باید توجه کرد که عبارت اند از:

  1. باید دارای استاندارد ایزو باشد و کیفیت آن مورد تایید باشد.
  2. رنگ آن به صورت زرد کم رنگ یا سبز کم رنگ باشد.
  3. عطر خوبی داشته باشد.

کشور ما در تولید عرقیات در مشهد از نظر کیفیت بهترین است اما قیمت آن در کشور ما نسبت به تونس و مراکش گران تر است به همین دلیل میزان تقاضا از این دو کشور بیشتر است. جهت خرید عصاره ارگانیک گل محمدی میتوان به مرکز تولید این محصول یا سایت های معتبر فروش این محصول مراجعه کرد و آن را با بهترین کیفیت تهیه نمود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.